Agra Art | Aukcje

Pierwszy obiekt z tej aukcji

- 7 grudnia 2008

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
W OGRODZIE - CIEKAWA KSIĄŻKA
Nr:
12177
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
46 cm x 69.5 cm
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
7 500 zł

IInformacje o dziele:

sygnowany p.d.: C Schultheiss
Podobna kompozycja, zatytułowana Atelierhäuschen, przedstawiająca ten sam domek w ogrodzie i dwie bawiące się dziewczynki, reprodukowana jest w: Bruckmanns Lexikon der Münchner Kunst, Münchner Malers im 19. Jahrhundert, Band 4, München 1983, s. 114, il. 175.

Carl Schultheiss:

Carl Schultheiss – niemiecki malarz, związany z Monachium; syn miedziorytnika Albrechta F. Sch., mąż malarki Natalii Sch., z domu Hampel. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, gdzie jego nauczycielami byli: Johan L. Raab, Wilhelm von Diez, a przez jeden semestr także Moritz von Schwind.

 

Malował sceny rodzajowe, myśliwskie, historyczne, portrety i pejzaże. Wykonał duże, dekoracyjne kompozycje historyczne do pałacu króla Ludwika II na Herreninsel (Chiemsee). Był także autorem malowideł w monachijskiej Cafe Luitpold i restauracji Ratskeller. Swoje obrazy pokazywał na licznych wystawach w Monachium (od 1875), Düsseldorfie, Berlinie, Wiedniu, Dreźnie i innych miastach. Obrazy jego znajdują się, m.in. w zbiorach Nowej Pinakoteki w Monachium, w muzeach Norymbergii czy Wuppertalu.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2008-12-07 2 5 000 zł 7 500 zł N/A PLN USD