Agra Art | Aukcje

- 22 marca 2009

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
POKONANY RYWAL
Nr:
12548
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
84.5 cm x 71.3 cm
Cena wywoławcza:
9 000 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

IInformacje o dziele:

sygnowany l.d.: C. Schultze | L. Fay

Obraz jest wspólnym dziełem dwóch artystów - animalisty Ludwiga Benno Faya i pejzażysty Carla Schultze, którzy często ze sobą współpracowali. W 1880 na wystawie w Düsseldorfie pokazali, na przykład wspólnie malowany obraz "Am Morgen".

Carl Schultze - niemiecki malarz pejzażysta; studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie i u pejzażysty Georga Oedera. Czynny w Düsseldorfie. Odbywał liczne podróże studyjne po Niemczech, wyjeżdżał do Paryża, Holandii i Szwajcarii. Brał udział w wielu wystawach, m.in. w Akademii w Berlinie a także w Dreźnie, Bremie, Hanowerze, Düsseldorfie, Magdeburgu i Gdańsku. [Uwaga: jako data śmierci artysty podawany bywa także rok 1935].

Ludwig Benno Fay:

Ludwig Benno Fay – niemiecki animalista i malarz rodzajowy; był synem a początkowo także uczniem malarza Josefa Faya, poźniej kształcił się także pod kierunkiem u Emila Hüntena. Malował sceny ze zwierzętami, głównie z końmi, współpracując często z innymi malarzami, m.in. z Carlem Schultze i z Carlem Mücke. Wystawiał od 1878, m.in. w Berlinie, Dreźnie, Magdeburgu i Düsseldorfie. Prace artysty znajdują się, m.in. w zbiorach muzeum w Rostocku.
Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2009-03-22 21 9 000 zł 9 500 zł N/A PLN USD EUR