Agra Art | Aukcje

- 11 czerwca 2017

Tadeusz Styka, PORTRET FIFI II NA RĘKACH PANI MACOMBER
  • odwrocie

  • obraz w ramie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
PORTRET FIFI II NA RĘKACH PANI MACOMBER
Nr:
23427
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
65 cm x 54 cm
Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
28 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn.l.d.: TADÉ STYKA -

Na odwrocie napis autorski: Fifi the second | in the Hands of Mrs Kingsley Macomber | nee Myrtle Harkness | by Tadé Styka

 

Właścicielką pieska Fifi była pani Myrtle Macomber z domu Harkness, żona Abrahama Kingsleya Macombera (1874-1955), amerykańskiego biznesmena, bankiera i filantropa.

 

 

Tadeusz Styka:

Tadeusz Styka (Kielce 1889 - Nowy Jork 1954) - syn malarza Jana i starszy brat Adama Styki, już jako dziecko wykazywał niezwykłe zdolności plastyczne. Jego pierwszym nauczycielem był ojciec. Później Tadeusz kształcił się w Paryżu u Eugene Carriere’a i Jean-Jacquesa Hennera. Już od najmłodszych lat wiele wystawiał - na Salonach w Paryżu oraz w wielu miastach Francji, w Londynie, Nowym Jorku, Chicago, w Kanadzie i w Polsce. Często współpracował z ojcem wykonując, m.in. szkice do zamierzonej panoramy Bitwy pod Grunwaldem. Od roku 1929 mieszkał w Nowym Jorku, zatrzymując jednak pracownię w Paryżu. Był przede wszystkim portrecistą, malarzem arystokracji, pięknych kobiet i sławnych osób (Portret Lwa Tołstoja (1903), Portret Poli Negri, Portret Ignacego Jana Paderewskiego). Ponadto był doskonałym malarzem animalistą (Lwy u wodopoju). Malował także sceny symboliczne, rodzajowe i obrazy religijne; te ostatnie często wspólnie z bratem Adamem.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2017-06-11 64 28 000 zł 28 000 zł N/A PLN USD