Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Współczesnej - 17 marca 2019

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
WOJOWNIK, 2017
Nr:
25610
Technika:
brąz patynowany
Wymiary:
46 cm x cm
Cena wywoławcza:
38 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

Informacje o dziele:

sygn. na odwrocie (lewa noga) B K | 20 17 R 1/2

 

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Bronisław Krzysztof:

Bronisław Krzysztof (Mszana Dolna 1956- mieszka i pracuje w Bielsku Białej) - studiował na warszawskiej ASP w pracowni Jerzego Jarnuszkiewicza. Akademię ukończył z wyróżnieniem w 1981 r. Od czasu uzyskania dyplomu zajmuje się pracą artystyczną, którą nieprzerwanie kontynuuje do dziś. Realizuje prace w obszarach rzeźby, medalierstwa, malarstwa oraz szeroko pojmowanego designu. Od ponad 25-ciu lat jest związany z francuską firma kosmetyczną Sisley, dla której realizuje projekty flakonów perfum, a także elementy wystroju wnętrz. Wykonał ponad 150 rzeźb i ponad 140 medali. 
W swojej twórczości artysta często tworzy kompozycje mobilne. Posługuje się w nich sylwetką człowieka łączoną z elementami abstrakcji. Ważną rolę w jego rzeźbach odgrywa kolor. Bardzo istotnym elementem w budowaniu kompozycji jest dla artysty wnętrze rzeźby. W celu zaangażowania dodatkowego światła wewnątrz rzeźby posługuje się ażurem oraz elementami mobilnymi. Pozwala to dodatkowo zmienić przestrzeń i atmosferę rzeźby. Artysta często powraca do wcześniej realizowanych zagadnień tworząc w ten sposób cykle, w których zawiera nowe spojrzenie na wcześniej podjęty problem. 
W opinii artysty wypowiedź o sztuce jest aktualna tylko w momencie trwania wypowiedzi. Nawet najlepsze koncepcje artysty mogą ulec zmianie w przypadku nowego pomysłu. Pomysł może zmienić całkowicie dotychczasowe koncepcje i przynieść nowe formy wypowiedzi artystycznej. To sytuacja idealna. To dowód na ciągły rozwój artysty i jego intelektualnej wizji.
Artysta ma bardzo mocno zarysowany obszar sztuki, w którym się porusza i konsekwentnie realizuje swoje idee artystyczne.
Prace artysty brały udział w ponad 150-ciu wystawach zbiorowych na całym świecie, między innymi w takich krajach jak: USA, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Szwajcaria czy Hiszpania. Jest autorem ponad 50-ciu wystaw indywidualnych, które były prezentowane między innymi w Londynie, Kolonii, Monaco, Paryżu, Warszawie, Wilnie, Wrocławiu i Krakowie. Artysta realizował prace dla Peter Marino NY, Alfred Taubman NY, Jean-Marie Rossi Paryż, Claude Bernard Paryż, Garavani Valentino Paryż. Jego prace zostały zakupione przez takich kolekcjonerów jak Susie Sainsbury Londyn, Gustawo Cisneros Caraças, Elise Goulandris Paryż, Ann Gordon Getty San Francisco, Dodie Rosekranz San Francisco, François Ferre Paryż, Emilio Botin Madryt, Stephen K. Scher Nowy Jork, Hubert i Isabelle d'Ornano Paryż. Bronisław Krzysztof współpracował z takimi marszandami jak Jan Krugier Geneva, Helen de Borchgrave Londyn czy Józef Grabski IRSA Kraków. Prace artysty znajdują się między innymi w British Museum w Londynie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Andros, Muzeum Monet i Medali w Kremnicy, Muzeum Miejskim Wrocławia, Muzeum Śląskim w Katowicach oraz Muzeum Miedzi w Legnicy. W 2000 roku artysta został zakwalifikowany przez Maguro Muzeum w Tokio do millenijnej wystawy stu rzeźbiarzy świata.               Artysta realizował rzeźby w przestrzeniach publicznych między innymi takich miast jak Edynburg pomnik generała St. Maczka, Paryż pomnik JP II, Wrocław pomnik DNA i Warszawa pomnik Marii Skłodowskiej-Curie.                                                                                                                                  

Więcej na stronie: www.krzysztof.art.pl.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2019-03-17 127 38 000 zł 38 000 zł N/A PLN USD EUR