Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Dawnej - 6 października 2019

Jakub (Jacques) Zucker, KWIATY W NIEBIESKIM WAZONIE
  • odwrocie

  • obraz w ramie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
KWIATY W NIEBIESKIM WAZONIE
Nr:
26362
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
73.6 cm x 59.5 cm
Cena wywoławcza:
9 000 zł
Cena uzyskana:
9 000 zł

Informacje o dziele:

sygn p.d.: J. Zucker

na odwrocie na górnej listwie krosna nalepka: Flowers in Blue Vase | Oil | By Jacques Zucker

na listwie krosna p.d. wyciśnięty numer 29 i znak firmy produkującej podobrazia (paleta z dwoma, skrzyżowanymi pędzlami oraz napis: ANCO BILT)

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Jakub (Jacques) Zucker:

Jakub (Jacques) Zucker (Radom 1900 – Nowy Jork 1981) dzieciństwo spędził w Palestynie. Uczył się w szkole sztuk pięknych „Becalel” w Jerozolimie. Po I wojnie światowej osiedlił się w Paryżu, gdzie kontynuował studia w Akadémie Julian, Akadémie de la Grande Chaumičre i Akadémie Colarossi. W roku 1922 wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Odtąd mieszkał na przemian w Nowym Jorku i Paryżu. Wiele podróżował, m.in. do Włoch Hiszpanii, Portugalii, Meksyku i Izraela. Lata II wojny światowej spędził w Stanach Zjednoczonych. W roku 1947 osiedlił się w Arcueil pod Paryżem. Od 1928 brał udział w paryskich Salon d’Automne i Salon des Tuileries. Wielokrotnie wystawiał też w Nowym Jorku. Malował pejzaże, portrety, martwe natury, kwiaty i sceny rodzajowe, inspirowane często folklorem żydowskim. Jego obrazy utrzymane są w typie ekspresjonistycznej odmiany malarstwa École de Paris, wywodzącej się ze sztuki artystów takich jak Marc Chagall, Chaim Soutine. Zucker  zajmował się także ilustratorstwem i dziennikarstwem, zamieszczając artykuły w pismach „L’Art Vivant” i „Esquire”. 

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2019-10-06 75 9 000 zł 9 000 zł N/A PLN USD EUR