Agra Art | Aukcje

III Aukcja Agra Art NOVA - 22 kwietnia 2020

Jakub Napieraj, SIŁA CZERWIENI, 2019
  • Zdjęcie odwrocia


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
SIŁA CZERWIENI, 2019
Nr:
27177
Technika:
akryl, płótno
Wymiary:
70 cm x 100 cm
Cena wywoławcza:
1 000 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł

Informacje o dziele:

sygn. p.d.: NAPIERAJ 2019

Jakub Napieraj:

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2016 roku obronił dyplom z wyróżnieniem i uzyskał stypendium rektora dla najlepszych studentów. Został nagrodzony  brązowym medalem w „Konkursie na najlepsze prace dyplomowe studentów ASP w Łodzi w roku 2016”. Swoją pierwszą indywidualną wystawę „Światła miasta” zaprezentował w Galerii Elart, Łódź (2019).
Tematem prac był nocny pejzaż miejski. Bryły budynków, ulice, mocne kolory i smugi przejeżdżających samochodów stanowiły pierwszy cykl prac artysty. Dynamizm miasta był jednak tylko tłem dla światła,
będącego najważniejszym elementem tych obrazów. Obecnie realizuje cykl prezentujący klasyki motoryzacji. Samochód jako skończone dzieło sztuki stanowi dla niego inspirację i przedmiot analizy. Najczęściej prezentowane auta pochodzą z lat 60 i 70. „W sylwetkach maszyn z tamtych lat dostrzegam piękno jakiego nie odnajduję dziś na ulicach. Połączenie klasyków motoryzacji z krajobrazami wywołuje u mnie bardzo pozytywne odczucia jakimi chcę się dzielić z odbiorcami. Przedstawiając taki widok oczekuję, że osoba oglądająca choć na chwilę zatraci się w myślach i znajdzie obok cudownego auta w pięknym plenerze” - mówi artysta. Ponadto w obrazach pojawiają się sylwetki ludzi, które uczestnicząc w scenie tworzą relacje z prezentowanymi autami.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2020-04-22 3 1 000 zł 4 600 zł N/A PLN USD EUR