Agra Art | Aukcje

Aukcja Internetowa Sztuki Współczesnej - 26 maja 2020

W. Nehrebecki, A. Ledwig, L. Lorek, BOLEK I LOLEK (SZERMIERZE)
  • obraz w ramie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
BOLEK I LOLEK (SZERMIERZE)
Nr:
27395
Technika:
folia animacyjna: farby emulsyjne, folia celuloid.
Wymiary:
20 cm x 25 cm
Cena wywoławcza:
1 000 zł
Cena uzyskana:
-

Informacje o dziele:

20 x 25 cm (w świetle passe-partout)

Obraz jest oprawiony.

W. Nehrebecki, A. Ledwig, L. Lorek:

Władysław Nehrebecki (Borysław 1923 - Katowice 1978) - reżyser i twórca filmów animowanych, jeden z pionierów polskiej animacji i współzałożyciel Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Autor komiksów "Bicz Południa" i "Przesław znad Odry", współpracował też z Krakowskim Wydawnictwem "Reklama", dla którego narysował trzy komiksy "Wesołe Przygody Wicka i Wacka" z Adamem Włodkiem, "Przygody Felka" z Witoldem Zechenterem, "Bimbo zwiedza świat" z Bogdanem Brzezińskim.

Alfred Ledwig (Bieruń Nowy 1929 - Niemcy 2006) - scenarzysta, plastyk, reżyser i współzałożyciel Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Autor opracowań plastycznych "Bolka i Lolka".

Leszek Lorek (Ujków Stary 1922 - Bielsko-Biała 1977) - reżyser, scenarzysta, współzałożyciel Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej i autor opracowań plastycznych m.in. do serii "Przygody Bolka i Lolka", "Bolek i Lolek na wakacjach", "Zabawy Bolka i Lolka", "Przygody Błękitnego Rycerzyka" czy "Pajacyk i Pikuś". Laureat I nagrody na festiwalu filmowym w Mar del Plata w 1962 roku za film "Scyzoryk".

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2020-05-26 25 1 000 zł - N/A PLN USD EUR