Agra Art | Aukcje

Aukcja "Sztuka Wyobraźni" - 6 maja 2021

Jacek Szynkarczuk, ŹRÓDŁO, 2018
  • obraz w ramie

  • odwrocie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
ŹRÓDŁO, 2018
Nr:
28794
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
99.5 cm x 80 cm
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
45 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. p.d.: Jacek Szynkarczuk 2018 
sygn. na odwr. na płótnie: Jacek Szynkarczuk 2018 I "ŻRÓDŁO" I -182- 

Obrazowi towarzyszy certyfikat wydany przez artystę.

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Jacek Szynkarczuk:

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 2004 r. w pracowni Prof. J. Nowakowskiego). Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Mieszka i pracuje w Skawinie koło Krakowa.

„Moje obrazy powstają w ciszy. Wyłączam się zupełnie i pogrążam w swoich myślach. Umysł krąży wówczas gdzieś między rzeczywistością, a wspomnieniami, między świadomością, a podświadomością. Angażuję całą swoją wyobraźnię, doświadczenia i pamięć by postawić jedynie parę kresek, bo niekiedy tylko tyle potrzeba by powstał projekt. Jeśli w głowie pojawi się jasna, czysta i klarowna koncepcja, to nie muszę tworzyć szczegółowych szkiców. Wystarczy zarys i reszta przychodzi sama, dalej już na płótnie. Wówczas cisza przestaje obowiązywać. Potrafię słuchać muzyki, książek czy audycji. Sam proces malarski, jest niemal automatyczny, trochę jak odruch bezwarunkowy. Nie muszę myśleć, jakie farby powinienem zmieszać, czy ten fragment powinien wyglądać tak, a może inaczej. Jeśli to co właśnie powstaje, tworzy harmonijną całość, obraz właściwie „maluje się sam”.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-05-06 35 20 000 zł 45 000 zł N/A PLN USD EUR