Agra Art | Aukcje

Aukcja "Sztuka Wyobraźni" - 6 maja 2021

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
PTASI AKT, 2021
Nr:
28935
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
75 cm x 140 cm
Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
14 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. p.d.: IP [monogram wiązany] | 2021
sygn. na odwr.: Igor Panchuk | IP. [monogram] 2021

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Igor Panchuk:

Igor Panczuk jest absolwentem Akademia Sztuk Pięknych we Lwowie (Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki). Posiada doświadczenie w konserwacji i renowacji malarstwa ściennego, sztalugowego, rzeźby drewnianej oraz złoceń. Zajmuje się malarstwem olejnym – maluje głównie portrety w technice malarstwa laserunkowego. Jego pasją jest, także grafika komputerowa, projektowanie postaci do gier czy filmów animowanych.

“Wszystko, co robimy jako gatunek, jest wynikiem zmagań z przeciwnościami losu. Wymyśliliśmy ubrania, bo było nam zimno. Zaczęliśmy budować domy, by uniknąć deszczu. Stworzyliśmy prawo, żeby ograniczyć liczbę zabójstw. Rodzi się pytanie, dlaczego ze sztuką rzecz ma się inaczej. Dzieje się tak, bo chociaż wynaleźliśmy ubrania, domy i systemy prawne, nadal marzniemy, mokniemy i zabijamy siebie nawzajem. Sztuka tymczasem nadaje temu wszystkiemu sens. Pozwala spojrzeć na ból w szerszym kontekście.”

– Christopher Zara, Artyści udręczeni

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-05-06 49 12 000 zł 14 000 zł N/A PLN USD EUR