Agra Art | Aukcje

Pierwszy obiekt z tej aukcji

Aukcja dla Domu Ronalda McDonalda - 13 czerwca 2021

Ostatni obiekt z tej aukcji

Justyna Borucka, ODRODZENIE, 2018 - 2021
  • Odwrocie

  • Obraz w ramie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
ODRODZENIE, 2018 - 2021
Nr:
28993
Technika:
technika własna, płótno
Wymiary:
100.5 cm x 100.5 cm
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
19 000 zł

Informacje o dziele:

sygn. na odwr. na pionowej listwie krosna: JBorucka, na poprzecznej listwie krosna: JUSTYNA BORUCKA "ODRODZENIE" 2018-2021 | PAROS, CYKADY, GRECJA

Justyna Borucka:

Justyna Borucka w 2009 ukończyła z wyróżnieniem studia plastyczne w Chelsea College of Art and Design w Londynie. Artystka uczestniczyła w wielu wystawach grupowych wliczając w to wystawy w Londynie, Tokio, Lahore w Pakistanie i w Atenach. W latach 2010-2018 podróżowała po Grecji realizując różnorodne projekty na wyspach Skyros, Andros, Mykonos-Delos oraz w Atenach. Od roku 2018 Borucka mieszka na stałe wraz z rodziną na wyspie Paros.

Abstrakcyjne prace artystki odzwierciedlają jej głębokie połączenie z naturą, głównie z Morzem Egejskim i greckim krajobrazem. Przez lata rozwijała temat swojej pracy dyplomowej “Malarstwo to czucie” i przez łączenie różnych tradycji artystycznych takich jak malarstwo pejzażowe, sztuka abstrakcyjna czy land art tworzyła i wzbogacała swój artystyczny język.

W 2020 roku Borucka zrealizowała projekt dla Muzeum Numizmatycznego w Atenach, który zrealizowany został w byłej rezydencji Heinricha Schliemanna, odkrywcy Troi. Wystawa miała upamiętnić 2500. rocznicę zwycięstwa Greków w bitwie pod Salaminą. Prace w gipsie bazujące na starożytnych monetach wykonane specjalnie dla Muzeum oraz wybrane obrazy artystki miały zostać wystawione w Muzeum przez okres siedmiu miesięcy. Otwarcie wystawy zostało przełożone ze względu na pandemię.

Kolejny ważny projekt artystki realizowany we współpracy z brytyjską rzeźbiarką Cat Vitebsky ma zostać zaprezentowany w 2023 roku w Muzeum Klasycznej Archeologii w Cambridge (Uniwersytet Cambridge). Projekt “Parian Dust - A Journey through the Aegean Topos” porusza tematy ludzkiej formy, cykliczności natury i zmieniających się kanonów piękna, a wszystko zainspirowane słynnym paryjskim marmurem i krajobrazem starożytnej kopalni na wyspie Paros. Prace Justyny Boruckiej znajdują się w prywatnych kolekcjach we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i w Grecji, w tym również w prestiżowej Fundacji Katakouzenos w Atenach.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-06-13 158 10 000 zł 19 000 zł N/A PLN USD EUR