Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Dawnej - 13 czerwca 2021

Tadeusz Styka, BLOND PIĘKNOŚĆ
  • Obraz w ramie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
BLOND PIĘKNOŚĆ
Nr:
29000
Technika:
olej, deska o sfazowanych krawędziach
Wymiary:
41 cm x 32.5 cm
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
52 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. l.d.: TADÉ. STYKA.

Na odwrocie numer (ołówkiem): No 13; centralnie nalepka w kształcie palety: Ancne Mon CHAUVIN | CÉSAR GUICHARDAZ, Sucr | PARIS | 29 31 RUE DU DRAGON; poniżej nalepka z katalogu aukcyjnego z opisem obrazu w języku francuskim; ponadto na górnej listwie ramy powtórzony numer (ołówkiem): No 13

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Tadeusz Styka:

Tadeusz Styka (Kielce 1889 - Nowy Jork 1954) - syn malarza Jana i starszy brat Adama Styki, już jako dziecko wykazywał niezwykłe zdolności plastyczne. Jego pierwszym nauczycielem był ojciec. Później Tadeusz kształcił się w Paryżu u Eugene Carriere’a i Jean-Jacquesa Hennera. Już od najmłodszych lat wiele wystawiał - na Salonach w Paryżu oraz w wielu miastach Francji, w Londynie, Nowym Jorku, Chicago, w Kanadzie i w Polsce. Często współpracował z ojcem wykonując, m.in. szkice do zamierzonej panoramy Bitwy pod Grunwaldem. Od roku 1929 mieszkał w Nowym Jorku, zatrzymując jednak pracownię w Paryżu. Był przede wszystkim portrecistą, malarzem arystokracji, pięknych kobiet i sławnych osób (Portret Lwa Tołstoja (1903), Portret Poli Negri, Portret Ignacego Jana Paderewskiego). Ponadto był doskonałym malarzem animalistą (Lwy u wodopoju). Malował także sceny symboliczne, rodzajowe i obrazy religijne; te ostatnie często wspólnie z bratem Adamem.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-06-13 56 20 000 zł 52 000 zł N/A PLN USD EUR