Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 30 września 2021

Tytus Brzozowski, WARSZAWSKIE MOSTY, 2021
  • Obraz w ramie

  • Odwrocie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
WARSZAWSKIE MOSTY, 2021
Nr:
29308
Technika:
akwarela, papier
Wymiary:
50 cm x 73 cm
Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
57 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. na przęśle mostu Gdańskiego, p.d.: TYTUS BRZOZOWSKI LIPIEC 2021
 

To ekscytujące żyć w mieście, które właśnie przeżywa swoje najdynamiczniejsze chwile: rośnie, przeformatowuje się, popełnia błędy, ale uczy się na nich i ciągle pędzi naprzód. Uwielbiam odszukiwać elementy budujące jego charakter i łączyć je ze sobą, tworząc nowe krainy, które mimo baśniowości ciągle są nasze i lokalne.

Inspiracji mam pod dostatkiem, Warszawa to miasto bogate w miejsca o przeróżnej atmosferze. Zawsze zostanie w nim coś jeszcze do odkrycia.

Największymi (rozmiarowo) przedsięwzięciami artysty są projekty murali. Najwyższy z nich, mierzący ponad 35 metrów, znajduje się przy ulicy Wolskiej. Przedstawia jej dawną zabudowę oraz charakterystyczną dla dzielnicy, i zauważalną do dziś, tendencję do dążenia ku wielkomiejskości.

- Murale powstają dla miejscowego odbiorcy. Mówię o jego najbliższym otoczeniu; o historii i tożsamości jego miasta - wyjaśnia malarz. - Murale to specyficzna forma. To niesamowite zobaczyć swój obraz w takiej skali i zaistnieć, jako malarz i architekt, w swoim ukochanym mieście. Jednocześnie stanowią dużą odpowiedzialność, bo przecież powstają na lata.

https://tytusbrzozowski.pl/pl/bio/

Tytus Brzozowski:

Tytus Brzozowski (Warszawa 1984, mieszka w Warszawie) - ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, jest akwarelistą i architektem zafascynowanym duszą miasta. Często zestawia sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. Artysta niekiedy wychodzi poza sferę akwareli, tak jak zrobił to na potrzeby projektów sześciu warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej Miastonauci, a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu Po apokalipsie

Obrazy Brzozowskiego wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo w Chinach, a także prestiżowego festiwalu ARTLIFE w Moskwie. Są one również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem Tytusa są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji. 

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-09-30 29 12 000 zł 57 000 zł N/A PLN USD EUR