Agra Art | Aukcje

Pierwszy obiekt z tej aukcji

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 30 września 2021

Maja Borowicz, PŁOMIEŃ NADZIEI, 2019
  • Obraz w ramie

  • Odwrocie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
PŁOMIEŃ NADZIEI, 2019
Nr:
29311
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
40 cm x 50 cm
Cena wywoławcza:
35 000 zł
Cena uzyskana:
54 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. p.d.: M. Borowicz
sygn. na odwr. na płótnie ołówkiem: „Płomień nadziei“ | Maja Borowicz | 40 x 50 cm | 2019

Świat, który ukazuję, nigdy nie jest spójny, trwały i przewidywalny. Jest to świat chaosu, gdzie bohaterowie walczą ze zmieniającą się rzeczywistością, czasem ocierają się o beznadziejność losu. Obrazy, które tworzę opowiadają historię pewnego społeczeństwa, historie ludzi... Moje przeżycia to tylko jeden z przykładów. Są przecież miejsca na świecie pod innymi rządami, ogarnięte wojnami, gdzie tylko miłość i nadzieja pomagają ludziom przetrwać.
Wszystkie te skomplikowane uczucia, doświadczenia, myśli zawieram w moich obrazach. Z racji trudnego przesłania i wymagającej treści zamykam je w realistycznych kształtach malarstwa olejnego. Moja twórczość jest hołdem złożonym naszemu doświadczeniu i poniesionym ofiarom. Dzięki nim mamy szansę być silniejsi, wrażliwsi, uczymy się jak być lepszymi ludźmi.
[MB]


„Świat Mai Borowicz jest z jednej strony mocno zakorzeniony w rzeczywistości a jednocześnie otwiera się na wydarzenia przekraczające doznania. W ten sposób przestrzenne obrazy są nasycone egzystencjalną symboliką realizmu magicznego obejmującego najskrytsze i najgłębsze przeżycia ludzkiej egzystencji. Warsztat artystyczny Mai Borowicz obejmuje doskonałe wyczucie linii i rysunku, bogatą dynamikę...

więcej

Maja Borowicz:

Artystka wszechstronna sięgająca po różne środki artystycznego wyrazu. Tworzy głównie tradycyjne malarstwo olejne inspirując się technikami cyfrowymi audiowizualnymi. Jej twórczość wpisuje się w nurt realizmu magicznego i surrealizmu. Artystka po mistrzowsku łączy w swoich pracach obraz, światło i efekty specjalne. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest laureatką międzynarodowego konkursu Art RevolutionTajpej 2014 na Tajwanie oraz Spectrum Miami 2018, USA.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-09-30 1 35 000 zł 54 000 zł N/A PLN USD EUR