Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 30 września 2021

Ostatni obiekt z tej aukcji

Bartosz Stępiński, BAKABYK, 2019
  • Odwrocie

  • Zdjęcie dodatkowe

  • Zdjęcie dodatkowe


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
BAKABYK, 2019
Nr:
29312
Technika:
akryl, płótno
Wymiary:
120.6 cm x 150.2 cm
Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
12 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. na odwr. na płótnie: BStępiński | „BAKABYK“ | 2019

 

Obok tradycyjnych farb akrylowych zostały użyte także farby fluorescencyjne, które posłużyły do wykończenia obrazu. W świetle dziennym podnoszą one intensywność zieleni, która wyłania się spod płyt pancerza. Gdy jednak spojrzymy na obraz w świetle UV dostrzeżemy jego ukryty walor - energię, w barwie toksycznej zieleni, która wydobywa się spod głowy byka szykującego się do szarży.

- Bartosz Stępiński 

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Bartosz Stępiński:

Absolwent ZSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, wyróżniony przez obserwatora ASP w Katowicach za całość dyplomu. W 2012 – 2017 student Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. 

"Wiele z moich prac to próba odzwierciedlenia stanu emocjonalnego, zamknięcia go w obrazie. Radość czy ekscytacja rzadko stanowią preludium dla nadchodzącej kompozycji. Najsilniejszy ładunek mają w sobie takie uczucia jak gniew czy żal, które potrafią najbardziej mnie rozbudzić. Z mojego punktu widzenia taka energia może zostać przekuta w coś interesującego. Pragnę aby moje malarstwo obok bycia studium formy, było także nośnikiem tej energii wydobytej z emocji i uformowanej na nowo. Ten nowy twór jest swojego rodzaju personifikacją uczuć, zatrzymaną w czasie, zamkniętą niekiedy w skale, a niekiedy w korodującym metalu. Uchwyconą w tej wyobrażonej chwili gdy próbuje się wyrwać z bieżącego stanu, znajdując się gdzieś pomiędzy przyczyną a skutkiem. Cały ten proces uwalniania się od niepożądanych emocji i przekształcania ich w coś nowego stanowi dla mnie pewną formę autoterapii, samorozwoju."  [BS]

Wybrane wystawy:


2019 - Galeria GOA, "Carnival", Łódź2018 - Międzynarodowy Plener Artystyczny, "Wolność", Jarocin

2015 - Galeria Oktogon HFBK, Drezno

2015 - Galeria Next, "STĘPIŃSKI – GÓRNICKI – HOPPE-SADOWSKI", Bydgoszcz

2014 - Galeria Pentagon, "Na tych samych sztalugach", Radom

2014 - Galeria Pod Napięciem, "Na tych samych sztalugach", Łódź

2011 - Galeria w CHS, Villach

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-09-30 63 12 000 zł 12 000 zł N/A PLN USD EUR