Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 30 września 2021

Tomasz Sętowski, WYPRAWA DON KICHOTA, OK. 2006
  • Odwrocie

  • Obraz w ramie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
WYPRAWA DON KICHOTA, OK. 2006
Nr:
29322
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
70 cm x 100 cm
Cena wywoławcza:
45 000 zł
Cena uzyskana:
55 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. l.d.: T. Sętowski

Wycieczki w krainę fantazji są dla mnie poszukiwaniem skarbów, którymi chciałbym się podzielić. Umysł jest swoistą fabryką snów uruchamianą na czas tworzenia. Wymyślanie monumentalnych kompozycji jest próbą zaistnienia w świecie wyobraźni, z dala od codzienności.
Wybór, jakiego dokonałem w życiu, wydaje mi się trafny; malowanie przychodzi mi łatwo, lecz z trudem rozstaję się z obrazem.
Podróże artystyczne, które odbyłem w swoim życiu, spowodowane były zamiłowaniem do malarstwa. Oprócz tego, że maluję, interesuję się sztuką szeroko pojętą. Zainteresowania te naprowadziły mnie na trop własnego stylu, którego staję się powoli niewolnikiem.
Tworząc swoje ostatnie prace, miałem na tyle czasu, aby oswoić się z myślą, że obrazy te będą utracone na czas wystaw, aż w końcu znajdą się w różnych kolekcjach.
Ale taki jest los obrazu, podróżować i zmieniać właściciela.

https://www.setowski.com/

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Tomasz Sętowski:

Tomasz Sętowski (Częstochowa 14 VI 1961, mieszka w Częstochowie) ukończył studia na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, jednak sam twierdzi, że studia dały mu tylko teoretyczne przygotowanie i jest malarskim samoukiem. Od końca lat 80. pokazywał swe prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, zrazu za granicą (Niemcy, Francja), a następnie Polsce. W 1991 został członkiem ZPAP. Po indywidualnym debiucie w kraju (wystawa w BWA, Częstochowa 1994), jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej „Surrealiści polscy” krążącej po Polsce w latach 1995-97. W 1998 zajęła się jego twórczością nowojorska galeria Stricoff Fine Art Ltd. Reprezentuje popularny u publiczności nurt tzw. realizmu magicznego. Buduje swe kompozycje zazwyczaj strefowo, umieszczając w nich postaci w fantastycznych, kolorowych strojach. Z reguły wykorzystuje w swych obrazach efekt „obrazu w obrazie” (np. zestawienia na jednym planie postaci różnej skali, pojawiające się niemal w każdym obrazie nakrycia głowy w formie gotyckich zamków i wież). Postaci malowane są z naciskiem na dekoracyjność, kaligraficznie i płasko, co zbliża obrazy Sętowskiego do ilustracji i podnosi wrażenie obcowania ze światem baśniowych wizji.
Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-09-30 57 45 000 zł 55 000 zł N/A PLN USD EUR