Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Współczesnej - 17 października 2021

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
FEMINISTKA, 2009
Nr:
29493
Technika:
technika mieszana, płótno
Wymiary:
270 cm x 120 cm
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
23 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. na odwr. na płótnie l.g.: Brothers in arms / | Last supper | 2009 | “Feminist“

 

Obraz wystawiany:

The Krasnals Brothers in arms / Last supper – wystawa w ramach Europe XXL – Eastern Europe Festival, Espace Le Carré, Lille, Francja, 13 III – 30 IV 2009.

 

The Krasnals następująco rozwijają tytuł prezentowanego obrazu: Feministka – Doda – modna, ekspansywna piosenkarka pop ubóstwiana przez polskie masy, krytykowana przez polską inteligencję. Odłam twórczości feministycznej zajmuje istotne miejsce na arenie sztuki polskiej.

Obraz był prezentowany na wystawie The Krasnals Brothers in arms / Last supper, która odbyła się we Francji, w Lille, w 2009 roku. Była to instalacja, składająca się z 13 obrazów w formacie 270 x 120 cm. Jak piszą autorzy na swoim blogu, Projekt Brothers In Arms jest naszym hołdem dla współczesnego artysty! Dodajmy, Artysty urodzonego w latach 70.

The Krasnals przedstawiają na płótnach 12 postaci celebrujących wraz z Artystą Ostatnią Wieczerzę. Te postaci są unaocznieniem tego, co inspiruje artystę, co kształtuje jego osobowość i poglądy. 12 apostołów, stojących po bokach artysty, to: feministka, ekolog, Żyd, gej, lewicowiec, ideolog, krytyk, katolik, nazista, bohater historyczny,...

więcej

The Krasnals :

The Krasnals - grupa anonimowych artystów; Whielki Krasnal to pseudonim jednego z jej członków. Grupa powstała 1 kwietnia 2008. Deklaruje: „Jako prowokatorzy kultury udowadniamy panującą w niej hipokryzję, obłudę, mechanizmy władzy. Krytykujemy sprowadzanie sztuki do propagandy politycznej, tworzenie spektaklu sztuki i odarcie jej z autentyczności. Żądamy prawa do wolności sztuki [...]“. Stałym miejscem jej działalności jest Facebook i blog http://the-krasnals.blogspot.com/. Ponadto The Krasnals organizują prowokacje, akcje i interwencje w różnych miejscach i kontekstach, nie tylko artystycznych. Bywają zapraszani na wystawy aktualnej sztuki, czasami spotykając się z cenzurą. „Być może nasze prace są w jakichś kolekcjach. Być może na całym świecie“. (cytaty za katalogiem The Krasnal. Whielki Krasnal. Czułem skurcze twojego przełyku, Galeria Miejska Wrocław 2016, s. 26)

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-10-17 146 10 000 zł 23 000 zł N/A PLN USD EUR