Agra Art | Aukcje

Aukcja Agra Interiors - 16 grudnia 2021

[ status: dostępny w Galerii ]
Tytuł:
PORTRET MĘŻCZYZNY Z LASKĄ, PRZED 1914
Nr:
29775
Technika:
akwarela, papier
Wymiary:
27.5 cm x 16 cm
Cena w galerii:
2 500 zł

Informacje o dziele:

akwarela, papier, 27,5 x 16 cm (w świetle passe-partout)

sygn. l.g.: KIETLICZ-RAYSKI

Na odwrocie papierowa nalepka w jęz. polskim oraz rosyjskim: FABRYKA RAM | ROBÓT KOŚCIELNYCH | I SALONOWYCH | J. ADAMCZYKA | w Warszawie, ulica Brac- ka N 20.

Konstanty Kietlicz - Rayski - malarz, et- nograf - studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych oraz u Wojciecha Gersona w Warszawie. Podróżował do Włoch, ma- lując pejzaże i studia portretowe. Po pow- rocie do kraju zamieszkał w rodzinnym majątku Biała Błotna. W 1904 przeniósł się na stałe do Lublina. Swoje prace wystawiał w Krakowie, w Warszawie, we Lwowie i w Łodzi. Będąc zamiłowanym etnografem artysta malował studia typów ludowych m.in. z Lubelszczyzny i Kielecczyzny, w póź - niejszym okresie z Podhala. Stanowią one odrębny rozdział w jego twórczości. Jed- nym z dzieł z tego cyklu jest zapewne ofe- rowana akwarela.
 

Konstanty Kietlicz-Rayski:

Konstanty Kietlicz-Rayski – malarz, etnograf – studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych oraz u Wojciecha Gersona w Warszawie. Podróżował do Włoch malując pejzaże i studia portretowe. Po powrocie do kraju zamieszkał w rodzinnym majątku Biała Błotna. W 1904 przeniósł się na stałe do Lublina. Zamiłowany etnograf malował studia typów ludowych m.in. z lubelszczyzny i w późniejszym okresie z Podhala. Tworzył także nastrojowe pejzaże, zajmował sie grafiką. Swoje prace wystawiał w Krakowie, w Warszawie, we Lwowie i w Łodzi.
Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-12-16 6 2 000 zł - N/A PLN USD EUR