Agra Art | Aukcje

Aukcja Agra Interiors - 16 grudnia 2021

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
W ZADYMCE
Nr:
29816
Technika:
olej, tektura
Wymiary:
34.5 cm x 50.2 cm
Cena wywoławcza:
4 500 zł
Cena uzyskana:
10 000 zł

Informacje o dziele:

sygn. l.d.: Jerzy Kossak
Na odwrocie centralnie umieszczone dwie pieczęci Jerzego Kossaka:
1. okrągła: JERZY KOSSAK | Kraków pl. Kossaka 4; w centralnej części pieczęci herb Kos | Nr _;
2. przybita poniżej, nieczytelna.
W lewym górnym rogu papierowa nalepka z napisem pismem technicznym: Kochanemu Prezesowi i współpracownikowi | w dniu imienin składają na pamiątkę | wraz z życzeniami w dowód szczerej przyjaźni | pracownicy spółdzielni “Rozwój”.

Obraz po konserwacji.

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Jerzy Kossak:

Jerzy Kossak (Kraków 1886 - Kraków 1955)- syn Wojciecha, wnuk Juliusza Kossaków - od wczesnego dzieciństwa malował pod kierunkiem ojca i dziadka. Kontynuator i naśladowca ich sztuki tworzył sceny batalistyczne, historyczne i rodzajowe z wszechobecnym motywem konia. Malował obrazy z powstania listopadowego, wojen napoleońskich oraz wiele scen z wojny 1920 roku. Najbardziej znaną jego kompozycją tego rodzaju był Cud nad Wisłą. Malował też liczne Pogonie i Pościgi ułanów za kozakami, Napady wilków, Polowania i Wesela. Tematyka tych prac sprawia, że stale cieszą się zainteresowaniem zbieraczy i publiczności, zawsze tłumnie odwiedzającej wystawy malarstwa Kossaków.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-12-16 35 4 500 zł 10 000 zł N/A PLN USD EUR