Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 27 stycznia 2022

Ostatni obiekt z tej aukcji

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
LET’S WASTE SOME TIME
Nr:
29869
Technika:
ceramika szkliwiona, podstawa granitowa
Wymiary:
73 cm x 45 cm
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
9 000 zł

IInformacje o dziele:

73 x 45 x 29 cm
sygn. na p. stopie postaci: ZYGA

 

Marek Zyga zajmuje się rzeźbą ceramiczną od 2003 roku. Na początku swojej przygody ze sztuką tworzył maski oraz głowy, które urozmaicał odpadkami metali, kamieniami. Zadebiutował w roku 2007 wystawą w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, gdzie mieszka i tworzy. Współpracuje z galeriami w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii oraz Danii. Tematem jego zainteresowań rzeźbiarskich jest człowiek, a zwłaszcza jego ciało oraz gesty. Rzeźbiarza ciekawią osoby, ich zachowania, reakcje.


Moje rzeźby to jakby przetworzone obrazy z rzeczywistości. Kiedy urodzi się pomysł i nabierze realnych kształtów, rzeźbię w glinie – a następnie tworzę formę gipsową. [...] Moje rzeźby nawiązują do klasycznych form rzeźbiarskich. Można dostrzec popiersia, torsy, głowy, niosące treści symboliczne, erotyczne, demaskatorskie – czasem z pewną domieszką surrealizmu. [M. Zyga]


Ulubionym medium rzeźbiarza jest niesamowicie plastyczna glina. Marek Zyga często rzeźbi w masie szamotowej, czyli materiale powstałym ze zmielonej gliny szamotowej lub łupków różnego rodzaju. Fascynuje go struktura tego materiału – jej chropowatość, faktura.
Pracuje również w brązie, który pozwala mu na tworzenie coraz większych struktur. W przedstawiane postacie często wplata litery i cyfry, które uważa za „małe” dzieła...

więcej

Marek Zyga:

Artysta zajmuje się rzeźbą ceramiczną od 2003 roku. Zadebiutował w roku 2007 wystawą w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, gdzie mieszka i tworzy. Współpracuje z galeriami w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii oraz Danii. Tematem jego zainteresowań rzeźbiarskich jest człowiek, a zwłaszcza jego ciało oraz gesty. Rzeźbiarza ciekawią osoby, ich zachowania, reakcje.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-01-27 60 5 000 zł 9 000 zł N/A PLN USD EUR