Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 28 kwietnia 2022

Jacek Yerka, LATO W MIEŚCIE II, 2004
  • obraz w ramie

  • odwrocie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
LATO W MIEŚCIE II, 2004
Nr:
30319
Technika:
kredki, ołówek, papier
Wymiary:
14 cm x 16.4 cm
Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
10 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. oł. p.d.: YERKA 04
pod kadrem rysunku oł. p.: LATO W MIEŚCIE II
na odwr. oprawy naklejona tekturka z napisem srebrnym flamastrem: PROJEKT DO PASTELI >>LATO W MIEŚCIE<< | INSPIROWANY WSPOMNIENIAMI ZE SPACERÓW | PO RODZINNYM TORUNIU Yerka

♣ Do Ceny Zakupu doliczana będzie dodatkowo opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite).

Jacek Yerka:

Jacek Yerka (Toruń 1952, mieszka koło Torunia) ukończył w 1976 Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizował się w grafice. W pierwszych latach po studiach wystawiał plakaty, m.in. na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach w 1977 i 1979, międzynarodowych biennale w Lahti i Warszawie i in. Od 1980 poświęcił się całkowicie malarstwu. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na dawnych mistrzach technice obrazowania (Jan van Eyck, Hieronymus Bosch), lecz przede wszystkim na własnej, nie znającej granic wyobraźni, tworzy surrealne kompozycje, szczególnie podziwiane przez miłośników fantastyki we wszystkich odmianach. Zainspirował np. autora fantasy Harlana Ellisona do napisania 30 krótkich opowiadań, które wraz z obrazami Yerki złożyły się na publikację pt. "Mind Fields". To samo amerykańskie wydawnictwo "Morpheus International" wydało album "The Fantastic Art of Jacek Yerka". W 1995 artysta został laureatem prestiżowej World Fantasy Award dla najlepszego artysty. Wystawia w kraju i za granicą (w Niemczech, Francji, USA i in.), będąc cenionym reprezentantem nurtu sztuki fantastycznej. Współpracował przy produkcji amerykańskiego filmu pt. "Strawberry Fields", gdzie obrazom miała towarzyszyć muzyka Beatlesów.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-04-28 30 10 000 zł 10 000 zł N/A PLN USD EUR