Agra Art | Aukcje

Aukcja Internetowa Sztuki Współczesnej - 10 maja 2022

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
CERKIEW ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA, 2021
Nr:
30390
Technika:
odbitka olejna na podłożu barytowym
Wymiary:
29.2 cm x 23.4 cm
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:
-

IInformacje o dziele:

CERKIEW ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA. ROPICA GÓRNA, 2021

data wykonania kopii: 2021, format powiększenia: 29,2 x 23,4 cm, numer egzemplarza: 1/10

na odwrocie oprawy naklejona nalepka autorska z danymi pracy i hologramem

Fotografii towarzyszy certyfikat autentyczności oznakowany hologramem i podpisem artysty.

 

Obraz jest oprawiony.

Rafał Marchut:

Rafał Marchut –fotograf, piktorialista, grafik komputerowy. Organizator konkursów fotograficznych dla osób z problemami zdrowia psychicznego.

Fotografią zainteresował się już w szkole podstawowej. Z biegiem czasu od fotografii analogowej przeszedł do fotografii cyfrowej, aby ponownie w 2018 roku sięgnąć do jej korzeni i zagłębić się w arkana technik szlachetnych. Specjalizuje się w procesie olejnym oraz gumie chromianowej, eksperymentując także z gumolejem, rezynotypią i bromografikami.

Warsztat artysty charakteryzuje zwiększone poczucie wieloplanowości, dbałość o szczegół przy jednoczesnym zmiękczeniu ostrości, dynamiczny kontrast tonalny oraz charakterystyczna dla technik szlachetnych niepowtarzalność pojedynczej fotografii.

W swojej twórczości zwraca szczególną uwagę na różne aspekty miejsc, do których podróżuje, przetwarzając je za pomocą indywidualnego stylu i subiektywnej analizy. Jego fotografie przywołują w ten sposób unikalną interpretację przestrzeni i czasu, ukształtowaną przez własne doświadczenia i osobliwości danej lokacji.

Uhonorowany statuetką „Działacza Kultury” przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Wystąpił w cyklu audycji Polskiego Radia Rzeszów oraz filmie dokumentalnym poświęconym sylwetkom niżańskich twórców i artystów pod tytułem „Pięć pytań do… ”

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-05-10 33 800 zł - N/A PLN USD EUR