Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 22 września 2022

Urszula Świerczyńska, SHOULD I STAY OR SHOULD I GO, 2022
  • obraz w ramie

  • odwrocie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
SHOULD I STAY OR SHOULD I GO, 2022
Nr:
30741
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
100 cm x 70 cm
Cena wywoławcza:
3 500 zł
Cena uzyskana:
3 500 zł

Informacje o dziele:

sygn. p.d.: Ula 2022

sygn. na odwr. na płótnie: Ula Świerczyńska | “Should I stay or should I go“ | olej na płótnie 70 x 100 cm | lipiec 2022

Urszula Świerczyńska:

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją tkanina artystyczna. Pierwszych lekcji malarstwa udzielał jej Leszek Niciński, a następnie Kazimierz Witold Kielian. Przed wstąpieniem na wyższą uczelnię postanowiła podjąć prywatne lekcje u kieleckiego malarza Mirosława Benedyktowicza. W latach 2010-12 studentka Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach na kierunku wzornictwo. Studia pierwszego stopnia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku grafika ze specjalnością projektowanie graficzne ukończyła w roku 2014. Za osiągnięcia artystyczne i naukowe otrzymała w roku 2004 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2008 Stypendium Prezesa Rady Ministrów, w 2010 Nagrodę Dyrektora Szkoły, a w 2011 została stypendystką Rektora dla najlepszych studentów ASP w Łodzi. Największy wpływ wywarły na nią zajęcia z malarstwa oraz ilustracji książkowej prowadzone przez prof. nadzw. Gabriela Kołata, lekcje rysunku u prof. nadzw. Andrzeja Grendy, analiza dzieła sztuki oraz estetyka (z I roku studiów drugiego stopnia) u dr Łukasza Zaorskiego-Sikory.

W trakcie studiów zaczęła tworzyć ilustracje dla magazynu W4oczy w dziale „Bajki dla dorosłych” oraz „Terapia sztuką”. Przez krótki czas pracowała jako grafik w agencji reklamowej oraz prywatnie wykonując makijaże artystyczne do sesji zdjęciowych i na scenę. Od roku 2018 zajmuje się swoją największą pasją tj. malarstwem olejnym oraz tworzeniem ilustracji związanych z literaturą klasyczną, szczególnie fantasy. Duża część jej prac to surrealistyczne połączenia elementów będące metaforą analizy ludzkiego wnętrza, jego psychiki i podświadomości oraz wydarzeń rozgrywających się na świecie. Jej celem jest zapisanie w obrazie opowieści, osobistych refleksji oraz uchwycenie nastroju, który towarzyszy podjętemu tematowi.

Uczestniczyła w wielu wystawach grupowych m.in: wystawa prac malarskich, rysunkowych oraz grafik na Prezentacji Młodej Sztuki- Spodziemia w WDK w Kielcach, prac projektowych na KielceCom Design w klubie Kosmos w Kielcach, projektów z zakresu grafiki użytkowej na VI Ogólnopolskich Targach Kielce.

Wystawy indywidualne:

2021 Narracje, wystawa malarstwa w galerii Kamienicy Spotkań, Radom
2022 Tolkienowsko, wystawa malarstwa w ramach cyklu „Poławiacze pereł” w KJCH, Radom

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-09-22 53 3 500 zł 3 500 zł N/A PLN USD EUR