Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Dawnej - 16 października 2022

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
PEJZAŻ Z POŁUDNIA WŁOCH
Nr:
30867
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
57 cm x 78.3 cm
Cena wywoławcza:
9 000 zł
Cena uzyskana:
9 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. l.d.: A. Arnegger.
Na odwrocie na płótnie nieczytelna okrągła pieczęć oraz numer (niebieska kredką): 107; ponadto na górnej i dolnej listwie krosna pieczęć krakowskiego składu przyborów malarskich Iskra & Karmański oraz pieczęć z numerem 78 odnoszącym się do wielkości podobrazia; na lewej i prawej listwie krosna pieczęć z numerem 56 również odnoszącym się do wielkości podobrazia.
Krosno wtórne.

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Alois Arnegger:

Alois Arnegger (Wiedeń 1879 – Wiedeń 1963) pejzażysta austriacki; studiował w ASP w Wiedniu pod kierunkiem pejzażysty Roberta Russa i malarza historycznego Augusta Eisenmengera. W początkowym okresie twórczości odbywał wiele podróży studyjnych w szwajcarskie i austriackie Alpy, malując krajobrazy z odwiedzanych okolic. Z początkiem lat dwudziestych wyjechał do Włoch, gdzie pozostał na dłużej. Malował efektowne, iskrzące się barwami pejzaże znad Morza Śródziemnego, widoki okolic Neapolu, z Capri, Sycylii, znad Jeziora Como czy Garda. W późniejszych latach życia, po powrocie do kraju malował głównie zimowe pejzaże alpejskie, ujmowane w efektownym, często dramatycznym oświetleniu. Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in. w Wiedniu, Stuttgarcie, Monachium, Amsterdamie, Paryżu, Sztokholmie, New Yorku i Chicago.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-10-16 76 9 000 zł 9 000 zł N/A PLN USD EUR