Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Współczesnej - 16 października 2022

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
PORTRET ARTURA RUBINSTEINA, 1970
Nr:
30941
Technika:
fotografia czarno-biała, papier bromowo-żelatynowy
Wymiary:
25.2 cm x 20.3 cm
Cena wywoławcza:
2 500 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł

IInformacje o dziele:

sygn. dłg. (na startej syg. ołówkowej) na odwr. g.: EvaRubinstein | AR Nowy Jork 1970

Zdjęcie wykonane w Drake Hotel w Nowym Jorku, en face. Według informacji uzyskanych od autorki, w apartamencie Drake Hotel wykonała kilka serii zdjęć ojca, akurat to zdjęcie stało się szerzej używane przez pianistę, gdy dawał komuś na prośbę swoją podobiznę z autografem. Tego samego dnia autorka wykonała zdjęcie pianisty przy fortepianie, profile z bliska i kilka innych portretów.

Wojciech Grochowalski, prezes zarządu Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina i dyrektor Rubinstein Piano Festival

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Eva Rubinstein:

Córka wybitnego pianisty Artura Rubinsteina i Anieli z Młynarskich. Do 1939 rodzina mieszkała w Paryżu, potem wyjechała do USA, gdzie Eva kontynuowała studia baletowe. Występowała jako tancerka i aktorka na scenach Broadwayu. Po latach poświęconych życiu rodzinnemu, w 1968 zajęła się fotografią. Początkowo traktowała ją komercyjnie, z czasem poświęciła się twórczości artystycznej, w której osiągnęła znaczące sukcesy. Miała wiele wystaw w galeriach całego świata, opublikowała kilka albumów, wśród nich poświęcony rodzinnemu miastu ojca: „Łódź. Brief Encounters” (1998). Należy do najbardziej znanych i cenionych fotografików współczesnych.
Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-10-16 149 2 500 zł 4 600 zł N/A PLN USD EUR