Agra Art | Aukcje

Aukcja Internetowa Sztuki Współczesnej - 29 listopada 2022

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
DZIEŃ II. ZDJĘCIE Z KRZYŻA
Nr:
31191
Technika:
drzeworyt kolorowany - trzy części, papier
Wymiary:
37.5 cm x 22.3 cm
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:
-

IInformacje o dziele:

cz. l.: 37,8 x 12 cm, sygn. pod ryc. l.: Dzień 2-gi

cz. śr.: 37,5 x 22,3 cm, sygn. oł. pod ryc. l.: „Zdjecie z krzyża” drzeworyt

cz. p.: 37,5 x 12 cm, sygn. oł. pod ryc. l.: Scul. et inci – Leliwa

na odwr. l.g. sygnatura i dane pracy atramentem: Kopystyński Stanisław pseud. „Leliwa” | technika: drzeworyt barwny | Tytul: „Dzień IIgi, Zdjęcie z krzyża” | cena: 750 zł.

 

Obrazy są oprawione.

Stanisław Kopystyński:

Stanisław Kopystyński (Jarosław 1893 – Wrocław 1969) -  artysta i pedagog, absolwent Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z pracowni Jacka Malczewskiego i Stanisława Dębickiego. Związany przed wojną z Jarosławiem, następnie z Wrocławiem, gdzie wraz z prof E. Geppertem tworzył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych. Samodzielnie założył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W uznaniu zasług pedagogicznych i osiągnięć artystycznych Stanisława Kopystyńskiego szkoła nosi jego imię.
Artysta tworzył portrety, martwe natury i pejzaże w technice olejnej i akwarelowej. Mniej znane są jego prace graficzne inspirowane mitologią, Biblią i architekturą sakralną południowo-wschodniej Polski. Liczne prace artysty znajdują się w kolekcjach muzealnych Wrocławia, Jarosławia oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. (źródło: http://stanislawkopystynski.info/biografia/)

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-11-29 21 800 zł - N/A PLN USD EUR