Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 2 lutego 2023

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
LA BICYCLETTE
Nr:
31283
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
27 cm x 22 cm
Cena wywoławcza:
1 500 zł
Cena uzyskana:
2 300 zł

IInformacje o dziele:

sygn. l.d.: A. RENOUX
sygn. na odwr. na płótnie: A. RENOUX.

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

André Renoux:

Francuski malarz, rytownik i litograf urodzony w Oranie (Algieria) w 1939 roku. Jego prace dotyczą głównie Paryża, ale także Londynu, Wenecji, Nowego Jorku, Bostonu i San Francisco; malował ulice, sklepy, kawiarnie, podwórka, stare elewacje i wnętrza restauracji. Swoje malarstwo określił jako „rzeczywistość poetycką”. W 1945 roku jego rodzina opuściła Algierię i osiedliła się na południu Francji. André Renoux rozpoczął studia artystyczne w 1957 roku w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Nicei, kontynuując edukację w Paryżu w College of Modern Arts. André Renoux jest uważnym obserwatorem najdrobniejszych szczegółów, które odtwarza na swoich obrazach. Jego ulubionym tematem były ulice Paryża.

Wystawiał swoje prace dookoła świata: w Libanie, Szwajcarii, Belgii, Niemczech, Brazylii, Australii, Włoszech, w tym w Rzymie i Stanach Zjednoczonych. Wielki sukces odniósł także w Japonii, gdzie został mu poświęcony album monograficzny. Był tematem artykułów m.in.: w New York Times, Arts News, Art in America, Art Businezz news, Art Review oraz w wielu francuskich gazetach.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2023-02-02 13 1 500 zł 2 300 zł N/A PLN USD EUR