Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 2 lutego 2023

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
CARRIAGE HOUSE
Nr:
31284
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
38 cm x 55 cm
Cena wywoławcza:
3 000 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

IInformacje o dziele:

sygn. l.d.: A. RENOUX
sygn. na odwr. na płótnie: A. RENOUX.

Obraz reprodukowany i opisany:

- New York by Renoux, Éditions André Roussard, Paryż 1984, il. barwna nr. 34.

Spokój, który inni malarze odnajdują w studiowaniu i przedstawianiu natury, Andre Renoux odkrył w portretowaniu miast. Najczęściej jest to Paryż, ale również Londyn, Wenecja, San Francisco, Boston, czy jak w przypadku Carriage House – Nowy Jork. Płótna artysty rodzą się z uważnej obserwacji elementów architektury, ulic oraz witryn sklepowych. Na obrazach nigdy nie pojawiają się przechodnie. Niezamieszkane, nieruchome, oniryczne miasta pełne są jednak śladów ludzkiej obecności.

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

André Renoux:

Francuski malarz, rytownik i litograf urodzony w Oranie (Algieria) w 1939 roku. Jego prace dotyczą głównie Paryża, ale także Londynu, Wenecji, Nowego Jorku, Bostonu i San Francisco; malował ulice, sklepy, kawiarnie, podwórka, stare elewacje i wnętrza restauracji. Swoje malarstwo określił jako „rzeczywistość poetycką”. W 1945 roku jego rodzina opuściła Algierię i osiedliła się na południu Francji. André Renoux rozpoczął studia artystyczne w 1957 roku w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Nicei, kontynuując edukację w Paryżu w College of Modern Arts. André Renoux jest uważnym obserwatorem najdrobniejszych szczegółów, które odtwarza na swoich obrazach. Jego ulubionym tematem były ulice Paryża.

Wystawiał swoje prace dookoła świata: w Libanie, Szwajcarii, Belgii, Niemczech, Brazylii, Australii, Włoszech, w tym w Rzymie i Stanach Zjednoczonych. Wielki sukces odniósł także w Japonii, gdzie został mu poświęcony album monograficzny. Był tematem artykułów m.in.: w New York Times, Arts News, Art in America, Art Businezz news, Art Review oraz w wielu francuskich gazetach.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2023-02-02 14 3 000 zł 9 500 zł N/A PLN USD EUR