Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Dawnej - 19 marca 2023

Ostatni obiekt z tej aukcji

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
BARKI NA SEKWANIE
Nr:
31521
Technika:
olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:
35.2 cm x 45.6 cm
Cena wywoławcza:
18 000 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn p.d.: kanelba

Na odwr. (markerem): „I“ [w kółku]; obok (długopisem): R. KANELBA | PARYŻ – BARKI NA SEKWANIE; ponadto (przeciwnie do kompozycji) notatki ramiarskie z rysunkiem przekroju ramy.

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite).

Rajmund Kanelba:

Rajmund Kanelba /Kanelbaum (Warszawa 1897 - Londyn 1960)- studia malarskie rozpoczął w roku 1918 w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Stanisława Lentza i Tadeusza Pruszkowskiego. 

Następnie kształcił się w Wiedniu i w Paryżu, gdzie od 1926 zamieszkał na stałe, włączając się w środowisko artystów tzw. École de Paris. Począwszy do 1924 wiele wystawiał w kraju i za granicą, biorąc m.in. udział w paryskich Salonach i prezentując swe prace w Londynie, Edynburgu, Glasgow, Berlinie, Bordeaux, Brukseli, Nowym Jorku, Chicago, Filadelfii, na Florydzie. Podczas II wojny światowej przebywał głównie w Anglii, później okresowo mieszkał w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku.
Malował pejzaże, martwe natury, akty i portrety, w tym, szczególnie dlań charakterystyczne „liryczne w nastroju, swobodnie i szkicowo traktowane studia kobiet i dzieci” (SAP). W latach pięćdziesiątych portretował, m.in. brytyjską królową Elżbietę II.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2023-03-19 73 18 000 zł 18 000 zł N/A PLN USD EUR