Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Współczesnej - 18 czerwca 2023

Ostatni obiekt z tej aukcji

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
SEN O KLIMCIE, 2021
Nr:
31737
Technika:
technika własna, olej, płótno, płyta
Wymiary:
85 cm x 105 cm
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
6 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn.: OPALIŃSKI 2021

technika własna, olej, płótno przytwierdzone do płyty, rama autorska malowana

 

Dar od artysty

Licytacja obrazu Romana Opalińskiego to kolejna na aukcjach Agry okazja, aby pomóc ofiarom agresji na Ukrainę. Cały dochód ze sprzedaży obrazu ponownie przekażemy Fundacji „Nasz Wybór“, która zajmuje się pomocą humanitarną dla obywateli Ukrainy.

Założona w 2009 roku Fundacja „Nasz Wybór” działa na rzecz ukraińskich migrantów w Polsce, pomaga im w integracji z polskim społeczeństwem i polską kulturą, a także zapoznaje Polaków z kulturą ukraińską. Obecnie swoją opieką objęła uchodźców, zaś misję poszerzyła poprzez zakup leków i środków medycznych dla szpitali na objętej wojną Ukrainie.

Roman Opaliński jest artystą mocno zaangażowanym społecznie. Od 2014 r. organizuje aukcje charytatywne, na których wystawiane są obrazy ukraińskich artystów, zaś dochód z nich jest przeznaczany na zakup sprzętu (m.in.: kamizelki, hełmy, kamery termowizyjne, noktowizory i radia). W 2016 roku po jednej z licytacji została zakupiona karetka ratunkowa, podarowana następnie Straży Granicznej na wschodzie Ukrainy.

Od 2022 roku malarz szczególnie aktywnie zajmuje się zbieraniem darowizn, mających wesprzeć chore dzieci w Ukrainie.

 

 

 

 

więcej

Roman Opaliński :

Roman Opaliński urodził się w Gródku koło Lwowa, studia ukończył na Wydziale Szkła Artystycznego, Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Sztuki). Maluje, tworzy również prace w technice grafiki oraz kowalstwa artystycznego. Uczestniczy w wielu ukraińskich i międzynarodowych wystawach, wśród których były ekspozycje Jesienne salony i Sztuka wolnego świata we Lwowie, Sztuka ambasadorem wolności i demokracji w Kijowie, międzynarodowe plenery w Polsce, wystawy zbiorowe w Niemczech, Holandii, Francji i Słowacji.
Sam artysta uważa, że najbardziej dostrzegalny wpływ na jego twórczość miała staroruska sztuka pisania ikon, ukraińska twórczość ludowa, dzieła Picassa, Malewicza i francuskich impresjonistów. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Holandii, USA, Kanadzie, Australii i Izraelu.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2023-06-18 157 4 000 zł 6 000 zł N/A PLN USD EUR