Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 21 września 2023

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
ŚNIENIE II, 2021
Nr:
31989
Technika:
olej, płótno
Wymiary:
100 cm x 70 cm
Cena wywoławcza:
12 000 zł
Cena uzyskana:
-

IInformacje o dziele:

sygn. na odwr. na płótnie l.d.: MM [monogram wiązany]
na odwr. autorski certyfikat autentyczności 

 

♣ do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczona opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite)

Marzena Machaj:

W 2010 ukończyła Studia Wyższe na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na UP w Poznaniu. Po ukończeniu studiów kolejne lata poświęciła projektowaniu przestrzeni publicznej i infrastruktury zieleni w sektorze prywatnym oraz publicznym. Praca twórcza zawsze obecna była w jej życiu, dlatego chwile wolne od projektowania spędzała na samodoskonaleniu technik malarskich, tworząc kolejne obrazy w technice olejnej. Ciepłe przyjęcie jej prac przyczyniło się do tego, że postanowiła ostatecznie poświęcić się w pełni malarstwu sztalugowemu.

Głównym tematem jej twórczości jest człowiek, najczęściej ukazany jako jednostka indywidualna. To poszukiwanie barw, emocji, światła, nastroju, a także miejsca człowieka we współczesnym świecie i poza nim. Ukazanie postaci w prostej formie, jako symbolu, ma stanowić fundament i siłę nośną treści jej obrazów. Symbol kobiety , a raczej symbol kobiecości w ujęciu malarki, to nie tylko powierzchowność, ale także pewien rodzaj artyzmu, subtelności, powabu, magii, harmonii między cielesnością, a sferą duchową. To świat marzeń sennych, nie znający logiki i praw obowiązujących na jawie.

Artystka brała udział w wystawach w kraju (m.in. "Percepcja koła" w Gdańsku, Kołobrzegu, Koszalinie, Szczecinku, Czeladzi, w wystawie "Kobieta. Współczesne artystki i artyści pamięci Anny Bilińskiej" w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, "Dwoistość spojrzenia" w Gdańsku, Czeladzi) a także za granicą (Art Capital w Grand Palais Éphémère w Paryżu).

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2023-09-21 20 12 000 zł - N/A PLN USD EUR