Agra Art | Aukcje

Pierwszy obiekt z tej aukcji

Aukcja Internetowa Sztuki Współczesnej - 20 lutego 2024

[ status: dostępny w Galerii ]
Tytuł:
KOBIETA, OK. 2015
Nr:
32526
Technika:
tusze barwne, pędzel, stempel, papier z perforacją
Wymiary:
30 cm x 19.8 cm
Cena w galerii:
1 900 zł

IInformacje o dziele:

na odwr. wydruk rysunku technicznego budynku, papier złożony na pół

w obrębie postaci wielokrotnie odbity stempel: PAWEL ALTHAMER | [napis znakami japońskimi]

Użycie stempla ze znakami japońskimi może wskazywać na związek pracy z pobytem Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego w Kioto, gdzie w 2015 prowadzili warsztaty nt. języka wizualnego z młodymi artystami japońskimi.

Obraz nie jest oprawiony.

 

Paweł Althamer:

Paweł Althamer (ur. Warszawa 1967) - rzeźbiarz, performer, akcjoner, twórca instalacji, filmów wideo. 

Studiował w latach 1988-1993 na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Grzegorza Kowalskiego, u którego zrobił dyplom. Wystawiając od 1991 z kolegami z pracowni, m.in. Katarzyną Kozyrą, Jackiem Markiewiczem, Jackiem Adamasem, współtworzył zjawisko "Pracowni Kowalskiego" "Kowalni" - jednego z czołowych ugrupowań młodej sztuki polskiej lat 1990.

W roku 1994 uczestniczył w wystawie Germination 8 w Zachęcie. Od połowy lat 90. w jego dokonaniach bierze górę zainteresowanie sprawami społecznymi, szczególnie refleksje nad rolą i miejscem sztuki w wielkich skupiskach miejskich. W 1997 r. odbyła się jego wystawa indywidualna w Kunsthalle w Bazylei. W 1998 r. jako jedyny Polak brał udział w wystawie Documenta X w Kassel, gdzie zaprezentował projekt Kosmonauta. W tym samym roku został zaproszony do udziału w wystawie głównej weneckiego Biennale. Do najbardziej znanych jego realizacji należy akcja Bródno 2000, podczas której zjednoczyło się ponad 200 mieszkańców jednego bloku, jednocześnie zapalając światła w oknach tak, aby tworzyły liczbę 2000. W 2001 r. uczestniczył w Pierwszym Biennale w Tiranie oraz wystawie zbiorowej Disillusion w budynku Secesji w Wiedniu. Wziął udział w prezentacji sztuki polskiej w Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago i Europaliach w Belgii. W 2002r. zrealizował Wielki Bal Kostiumowy dla Dzieci zadedykowany Januszowi Korczakowi, zorganizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Artysta współpracuje z Galerią Foksal w Warszawie. 

W 2004 otrzymał prestiżową nagrodę Vincenta Van Gogha, przyznawaną przez holenderską Fundację de Broere.

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2024-02-20 1 1 500 zł - N/A PLN USD EUR