Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuki Współczesnej - 12 grudnia 2021

Ostatni obiekt z tej aukcji

Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
GRODZISK, 2021
Nr:
29701
Technika:
akwarela, ołówek, papier
Wymiary:
48.5 cm x 71.5 cm
Cena wywoławcza:
18 000 zł
Cena uzyskana:
30 000 zł

Informacje o dziele:

48,5 x 71,5 cm - wym. w św. passe-partout

sygn. cienkopisem p.d.: TYTUS BRZOZOWSKI LIPIEC 2021

Obrazowi towarzyszy certyfikat autorski.

 

Do Ceny Zakupu doliczana będzie dodatkowo opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite).

 

Tytus Brzozowski:

Tytus Brzozowski (Warszawa 1984, mieszka w Warszawie) - ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, jest akwarelistą i architektem zafascynowanym duszą miasta. Często zestawia sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. Artysta niekiedy wychodzi poza sferę akwareli, tak jak zrobił to na potrzeby projektów sześciu warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej Miastonauci, a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu Po apokalipsie

Obrazy Brzozowskiego wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo w Chinach, a także prestiżowego festiwalu ARTLIFE w Moskwie. Są one również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem Tytusa są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji. 

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2021-12-12 164 18 000 zł 30 000 zł N/A PLN USD EUR