Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 27 stycznia 2022

Tytus Brzozowski, KAMIENICE W CHMURACH, 2019
  • Obraz w ramie

  • Odwrocie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
KAMIENICE W CHMURACH, 2019
Nr:
29884
Technika:
akwarela, papier
Wymiary:
35 cm x 35 cm
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
28 000 zł

Informacje o dziele:

35 x 35 cm (w świetle passe-partout)

sygn. l.d.: TYTUS BRZOZOWSKI WRZESIEŃ 2019
 

 

♣ Do Ceny Zakupu doliczana będzie dodatkowo opłata wynikająca z prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (droit de suite).

Tytus Brzozowski:

Tytus Brzozowski (Warszawa 1984, mieszka w Warszawie) - ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, jest akwarelistą i architektem zafascynowanym duszą miasta. Często zestawia sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. Artysta niekiedy wychodzi poza sferę akwareli, tak jak zrobił to na potrzeby projektów sześciu warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej Miastonauci, a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu Po apokalipsie

Obrazy Brzozowskiego wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo w Chinach, a także prestiżowego festiwalu ARTLIFE w Moskwie. Są one również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem Tytusa są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji. 

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-01-27 50 8 000 zł 28 000 zł N/A PLN USD EUR