Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 27 stycznia 2022

Tytus Brzozowski, TRAMWAJEM W NOC, 2021
  • Obraz w ramie

  • Odwrocie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
TRAMWAJEM W NOC, 2021
Nr:
29895
Technika:
akwarela, papier
Wymiary:
73 cm x 50 cm
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
50 000 zł

Informacje o dziele:

sygn. p.d.: TYTUS BRZOZOWSKI GRUDZIEŃ 2021 
 

Z czerwonego tramwaju wysiadamy przy przejściu bramnym zaczerpniętym z socrealistycznej zabudowy Placu Konstytucji. Ponad nim znajduje się szereg warszawskich budynków skąpanych w światłach zimowego wieczoru. Znajdziemy tu staromiejski Barbakan, charakterystyczne kamienice z placu Unii Lubelskiej czy Alej Jerozolimskich, strzeliste wieże kościołów, a także rozświetlone wieżowce. Kolory nieba tworzą zimową atmosferę momentu tuż po zachodzie słońca.

                                                                                                                                                                                                                                                                 ...

więcej

Tytus Brzozowski:

Tytus Brzozowski (Warszawa 1984, mieszka w Warszawie) - ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, jest akwarelistą i architektem zafascynowanym duszą miasta. Często zestawia sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. Artysta niekiedy wychodzi poza sferę akwareli, tak jak zrobił to na potrzeby projektów sześciu warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej Miastonauci, a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu Po apokalipsie

Obrazy Brzozowskiego wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo w Chinach, a także prestiżowego festiwalu ARTLIFE w Moskwie. Są one również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem Tytusa są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji. 

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-01-27 15 15 000 zł 50 000 zł N/A PLN USD EUR