Agra Art | Aukcje

Aukcja Sztuka Wyobraźni - 22 września 2022

Tytus Brzozowski, ŚCIEŻKI WARSZAWY, 2022
  • obraz w ramie


Obiekt w archiwum

[ status: zarchiwizowany ]
Tytuł:
ŚCIEŻKI WARSZAWY, 2022
Nr:
30759
Technika:
akwarela, papier
Wymiary:
73 cm x 50 cm
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
33 000 zł

IInformacje o dziele:

sygn. l.d.: TYTUS BRZOZOWSKI SIERPIEŃ 2022

Warszawskie budynki tworzą nowe miejskie perspektywy usytuowane na świetlistych ścieżkach. Można tu odszukać fragmenty Starego Miasta, Śródmieścia oraz Pragi. Modernistyczna rotunda połączona jest z wieżą Władysławowską Zamku Królewskiego a dawny niebotyk – gmach PASTy sąsiaduje ze współczesnymi drapaczami chmur jak Varso czy Unit. W gwarnym, pełnym życia mieście oprócz ludzi przechadzają się żyrafy.

Tytus Brzozowski

Tytus Brzozowski:

Tytus Brzozowski (Warszawa 1984, mieszka w Warszawie) - ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, jest akwarelistą i architektem zafascynowanym duszą miasta. Często zestawia sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. Artysta niekiedy wychodzi poza sferę akwareli, tak jak zrobił to na potrzeby projektów sześciu warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej Miastonauci, a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu Po apokalipsie

Obrazy Brzozowskiego wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo w Chinach, a także prestiżowego festiwalu ARTLIFE w Moskwie. Są one również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem Tytusa są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji. 

Data aukcji Nr kat Wywoławcza Uzyskana Zmień:
2022-09-22 20 20 000 zł 33 000 zł N/A PLN USD EUR